W hołdzie pomorodowanym i zaginionym

W dniu 28 kwietnia 2019 r. odbyła się w Pawłokomie uroczystość patriotyczno – religijna poświęcona  mieszkańcom Pawłokomy, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz w latach powojennych. Obchody rozpoczęła msza święta z ceremoniałem wojskowym. Po mszy złożono wiązanki i znicze pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych mieszkańców Pawłokomy oraz oddano salwy honorowe. Następnie uroczystość przeniosła się do Szkoły Podstawowej gdzie młodzież przedstawiła program artystyczny nawiązujący do tradycji patriotycznych oraz do zbliżającego się święta 3 Maja. Na widowni zasiedli: Wicewojewoda Podkarpacki Pani Lucyna Podhalicz, poseł na sejm RP Pani Krystyna Wróblewska, Wójt Gminy Dynów Pan Wojciech Piech, Zastępca Wójta Pan Wiesław Walat, proboszcz ksiądz Jan Dec, przedstawiciel IPN w Rzeszowie Pan Artur Brożyniak, radny Gminy Dynów Pan Tadeusz Pudysz, sołtys Pan Tadeusz Potoczny, mieszkańcy Pawłokomy, nauczyciele, uczniowie.

Po występach i przemówieniach zaproszonych gości głos zabrał Pan Brożyniak, który bardzo szczegółowo  naświetlił sytuację polityczną i społeczną na naszych terenach w latach 1939 – 1949 oraz przedstawił okoliczności śmierci mieszkańców Pawłokomy.

Szczególne podziękowania dla młodzieży za wspaniały występ oraz nauczycieli, którzy z nimi pracowali.

Organizatorem uroczystości był Społeczny Komitet Mieszkańców Pawłokomy.

Zapraszamy do galerii.