Wycieczka na Dolny Śląsk

W dniach 6 – 10 czerwca 2019 r. 20 uczniów klas VI – III g przebywało na wycieczce szkolnej.  Miejsce zakwaterowania było w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Opolu.  Przemieszczanie odbywało się publicznymi środkami transportu: autobus, pociąg, tramwaj. Opiekunami byli: Pani Mirosława Sowa i Pan Marek Mołoń. 

Pierwszy dzień to podróż pociągiem IC do Opola, zakwaterowanie, spacer po uroczym, opolskim rynku i oczywiście zakupy. Do naszej dyspozycji była stołówka, TV i w pełni wyposażona kuchnia. Posiłki przyrządzaliśmy samodzielnie.

W piątek  udaliśmy się pociagiem do Wrocławia.  Na początek zwiedziliśmy muzeum militariów i archeologiczne. Następnie poznawaliśmy miasto pod kierunkiem sympatycznej Pani Agnieszki – przewodnika miejskiego. Poznaliśmy historię miasta, najważniejsze zabytki. Duże wrażenie zrobiłą na wszystkich historyczna aula Uniwersytetu Wrocławskiego. Na koniec przejazd kolejką linową na drugą stronę Odry. Potem jeszcze lody, zapiekanki, zakupy w galerii i powrót pociągiem do Opola.

W sobotę ponownie pojechaliśmy do Wrocławia. Na początek Panorama Racławicka. Potem wyjazd na 49 piętro Sky Tower i podziwianie z góry panoramy miasta. Jeszcze spacer po mieście i powrót do Opola na nocleg. Wieczorem zorganizowaliśmy wspólnego grilla.

Niedziela to wyjazd do Tarnowskich Gór. Podróż pociągiem z przesiadką w Lublińcu. W Tarnowskich Górach zwiedziliśmy Zabytkową Kopalnię Srebra. Jedyny taki obiekt na świecie.  Kopalnia zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie, zwłaszcza panująca pod ziemią temperatura. Zaledwie 10 stopni.  Nie wszyscy byli odpowiednio na to przygotowani.  Tarnowskie Góry to bardzo ładne miasto, zwłaszcza rynek.  Mnóstwo zabytkowych budynków, kawiarenki, itp. Po powrocie czekała na wszystkich uczta – ogromne pizze.

W poniedziałek pakowanie, sprzątanie i przygotowanie do powrotu na podkarpacie.  Zanim wyruszyliśmy pociagiem do Rzeszowa jeszcze raz odwiedziliśmy opolski rynek.  Były lody, pizza i zakup pamiątek.

Do Dynowa dotarliśmy ok. 20.30. Zmęczeni ale zadowoleni. Okazało się że na Dolnym i Górnym Śląsku jest mnóstwo ciekawych, interesujących miejsc. Warto tam pojechać i spędzić tam kilka dni. Poza tym pogoda była wymarzona. 

Zapraszamy do galerii.