Rozpoczęcie roku szkolnego 2020 – 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020 – 2021 będzie miało inny charakter i formę niż dotychczas.  Związane jest to z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

O godz. 9.00 planowana jest msza św. Po mszy, ok. 9.40 spotykamy się w szkole. Nie będzie wspólnego apelu tylko spotkania z wychowawcami w klasach. Na tych spotkaniach wychowawcy rozdadzą plany lekcji oraz przedstawią procedury związane z bezpieczeństwem na czas trwania nauki.  Podręczniki będziemy rozdawać w środę, kiedy uczniowie przyjdą z plecakami.

  1. Dzieci i rodzice z oddziałów przedszkolnych będą mieć spotkanie na sali gimnastycznej i tarasie sali. Opiekunowie obowiązkowo w maseczkach.
  2. Uczniowie z klasy I w sali edukacji wczesnoszkolnej (duża sala z balkonem). Rodzice obowiązkowo w maseczkach.
  3. Uczniowie pozostałych klas wchodzą do szkoły sami. Opiekunowie zostają przed budynkiem.

Dzieci i uczniowie nie mają obowiązki zakrywania nosa i twarzy.  Rekomendujemy jednak noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych, na korytarzach, szatni. Wszystkich obowiązuje zachowanie odpowiedniego dystansu, unikanie tłoku oraz dezynfekcja rąk przed wejściem. 

Budynek naszej szkoły jest bardzo duży, korytarze obszerne, 3 piętra oraz duży hol przy sali gimnastycznej są do dyspozycji uczniów. W związku z tym nie powinno być problemu z zachowaniem odpowiedniego dystansu na przerwach.

Przypominam, że od 1 września w szkole będzie funkcjonował dziennik elektroniczny. Proszę rodziców o przesyłanie swoich maili na messangera.  Będzie to podstawą do logowania się na dziennik.

Uczniowie również proszeni są o przesyłanie swoich maili.

Jeśli ktoś będzie miał jakieś problemy lub pytania odnośnie dziennika czy rozpoczęcia roku proszę pisać na messangera lub osobiście w szkole.  

Od 7 września będą wydawane posiłki. Można się zapisywać. 

Szczegółowy harmonogram dowozu będzie podany w poniedziałek 31 sierpnia. 

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.