Dobry wynik naszych absolwentów!

Absolwenci klas ósmych poznali w piątek 1 lipca 2022 r. wyniki egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej z języka polskiego, matematyki oraz z języka obcego nowożytnego. A jak na egzaminie wypadła nasza szkoła? Podajemy średnie wyniki procentowe oraz staninowe (w 9-cio stopniowym pomiarze dydaktycznym 1 – 9) z poszczególnych przedmiotów:

• język polski 65 % – stanin 7 (wysoki);
  • matematyka 56 % – stanin 5 (średni);
  • język angielski 58% – stanin 4 (niżej średni).

Ze wszystkich części egzaminu uczniowie Szkoły Podstawowej w Pawłokomie osiągnęli wyniki powyżej średniego wyniku w Gminie Dynów, a z języka polskiego powyżej średniego wyniku w powiecie rzeszowskim, w województwie podkarpackim i w Polsce. Przedstawia to poniższy wykres.