Dzień Przedszkolaka w zagrodzie „ Alpacze- Rzeszowskie Alpaki”

Ustawą Sejmu RP z 2013 roku, 20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Jak co roku, tak i tym razem, nasze przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego świętowały swój dzień. Wybrały się na wycieczkę do podrzeszowskiej zagrody Alpak. Czekało tam na nich mnóstwo wspaniałych atrakcji. Na początku dzieci zwiedziły całą zagrodę, odwiedzając konie, kózki i małą amerykańską krówkę. Następnie nadszedł czas na spotkanie
z przesympatycznymi Alpakami. Dzieci miały możliwość pogłaskania i nakarmienia zwierzątek, zrobienia z nimi zdjęć, a także dowiedziały się wielu ciekawostek na ich temat. Okazuje się, że poprzez uczestnictwo w zajęciach z Alpakami stymulowane są zmysły: słuchu, wzroku, dotyku, doskonali się sprawność ruchowa dzieci, rozwija samodzielność, obcowanie z nimi generuje dużo pozytywnych emocji. Swoje wrażenia i wiedzę dzieci wykorzystały podczas zajęć plastycznych, wykonując swoje Alpaki. Po zajęciach plastycznych na dzieci czekały pyszne kiełbaski z grilla, a na pożegnanie przejażdżka na koniku. Dzień był bardzo intensywny i pełen pozytywnych wrażeń , a co najważniejsze dostarczył naszym Przedszkolakom nowych doświadczeń i mnóstwo radości.