Spotkania z muzyką

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w cyklu audycji umuzykalniających organizowanych przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Rzeszowie. Głównym celem tych zajęć jest przybliżenie uczniom sztuki muzycznej poprzez prezentację instrumentów muzycznych oraz zapoznanie z pewnym zakresem tematów z dziedziny muzyki. Audycje prowadzone są przez muzyków – nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha.

W dniu 5 października 2023 r. odbyła się pierwsza audycja muzyczna, gdzie prezentowane były instrumenty strunowe, szarpane czyli gitary. Każdy mógł usłyszeć różnorodność brzmienia instrumentu w znanym utworze muzycznym a nawet spróbować zagrać na nim.

Spotkanie z muzykami będą cykliczne i są dofinansowane przez Wójta Gminy Dynów. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy uczniowie. Jeśli będzie duże zainteresowanie będziemy dzielić uczestników na dwie grupy – starsza i młodsza. Koszt od osoby będzie wynosił ok. 6 – 7 zł, w zależności od frekwencji.

Harmonogram audycji w bieżącym roku szkolnym:

– 23 listopada 2023 r.

– 18 stycznia 2024 r.