IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 04.10.2019 r. w naszej szkole odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Koordynatorem akcji był nauczyciel matematyki p. Paweł Banaś. Informacja o akcji pojawi­ła się w szkole na tablicy ogłoszeń i drzwiach klasopracowni matematycznej początkiem września. Dzięki temu tabliczkę mnożenia po ponad dwumiesięcznych wakacjach można było sobie wcześniej przypomnieć i utrwalić. Spośród 53 chętnych uczniów z klas III – VIII, którzy  zmierzyli się z tym egzaminem „tabliczkowej wiedzy” 31 zostało ekspertami tabliczki mnożenia. Wszyscy, którzy zdali bezbłędnie egzamin otrzymali imienny certyfikat i naklejkę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Tego też dnia na lekcje matematyki nauczyciel przygotował dla uczniów łamigłówki matematyczne dostępne ze strony głównego organizatora www.wmtday.org. Zgodnie z hasłem tegorocznej akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” – patrol z klasy VIII egzaminował dorosłych w szkole: nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Chętne osoby, które sprostały zadaniu otrzymywały naklejkę.

Zapraszamy do galerii.