Zakończenie roku szkolnego 2018-2019

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2018/2019 zakończony, a przed uczniami dwa miesiące wakacji. Uroczyste  zakończenie roku szkolnego, które miało miejsce 19 czerwca 2019 r. zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Po mszy św. wszyscy zebrali się na hali sportowej.  Przyszedł czas na wręczenie nagród i świadectw z biało-czerwonym paskiem najlepszym uczniom, dyplomów i podziękowań dla tych, którzy wyróżnili się w zakończonym roku szkolnym w nauce i zachowaniu.

W czasie uroczystości żegnaliśmy również ostatni rocznik gimnazjum. Nie obyło się bez łez z powodu rozstania ze „starą” szkołą.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły pogratulował uczniom wyników, podziękował nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożył wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

 

Zapraszamy do galerii.

Drodzy absolwenci gimnazjum.

Z dniem dzisiejszym zamykamy pewien rozdział w historii naszej szkoły. Odchodząc stąd wchodzicie w kolejny, nieznany wam jeszcze etap edukacji. Jestem pewien, że zostaliście zaopatrzeni w odpowiedni zasób wiedzy, że jesteście dobrze przygotowani do dalszej wędrówki nowymi ścieżkami.

Każdy z was – mam nadzieję – wyznaczył sobie odpowiedni cel w życiu i będzie do niego uparcie dążył. Każdy z was już wybrał dla siebie szkołę średnią. Większość pozostaje w Dynowie, może niektórzy szukają swojego miejsca poza Dynowem, w większym mieście. Wszedzie trzeba być silnym, odważnym a przede wszystkim pracowitym aby nie zagubić się w nowym miejscu i z powodzeniem wędrować ku dorosłości. A to już naprawdę blisko. W szkole średniej musicie już liczyć tylko na siebie i na własne doświadczenie. Będą nowi koledzy, nowi nauczyciele, inne podejście do ucznia. Życzę wam abyście się nie zagubili i z powodzeniem ukończyli wymarzone szkoły średnie. Życzę wam również powodzenia w życiu, spokoju, cierpliwości, wytrwałości, wiary w siebie. Życzę wam abyście spotkali na swojej drodze wspaniałych kolegów, przyjaciół i co również ważne – życzliwych wam nauczycieli. Dorosłość już jest za progiem, przyjdzie bardzo szybko. A wtedy dopiero kończy beztroska, zabawa, naiwność, a niestety zaczyna ciężka praca.

 

Pozostałym uczniom gratuluję osiągnieć, wyników w nauce, zdobytych ocen. Nie wszyscy może pracowali systematycznie, z zaangażowaniem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku się poprawicie i wasze wyniki będą lepsze.

Nie zawsze liczy się ocena na świadectwie, nie koniecznie to musi ta najwyższa, nie koniecznie to musie być czerwony pasek. Liczy się pracowitość, zaangażowanie, liczy się podejście do nauki, zachowanie. Dla jednych uczniów celem jest szóstka a inny będzie się cieszył jak dostanie trójkę. Ale trójkę na którą się postarał, którą osiągnął ciężką pracą i zaangażowaniem i  przede wszystkim chęciami. I wtedy obie oceny mają taką samą wartość. Obaj uczniowie są wartościowymi ludźmi.

Później życie i tak to wszystkie zweryfikuje. Nikt nie będzie patrzył na paski, na szóstki. A człowiek będzie oceniany za pracowitość, uczciwość, zaangażowanie, dobre zachowanie, podejście do innego człowieka. Te cechy będą wyznacznikiem dalszej kariery życiowej.

W każdym człowieku siedzą głęboko ukryte talenty, które nagle wychodzą i nie mają nic wspólnego z nawet najlepszym świadectwem. Trzeba szukać w sobie tych ukrytych talentów, rozwijać pasje, mieć jakieś hobby.

Takiego podejścia uczycie się w naszej szkole. W takie cechy zaopatrują was nasi nauczyciele. A przy okazji jak są jeszcze fajne oceny na świadectwie to też jest dobrze.

Życzę wszystkim udanych wakacji, słonecznych, bezpiecznych. Wróćcie do szkoły we wrześniu wypoczęci, chętni do pracy, pozytywnie nastawieni do szkoły, do życia, do nauki.

Dziękuję i zapraszam na spotkanie z wychowawcami.