Dzień Strażaka

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka poświęcony wszystkim strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia. W tym dniu przedszkolaki złożyły wizytę OSP Pawłokoma. Zostały bardzo miło przyjęte przez samego prezesa. Pan Mariusz w ciekawy sposób opowiedział na czym polega praca strażaka, zademonstrował sprzęt pożarniczy i strażacki, wyposażenie i odzież strażaka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek, miały możliwość usiąść w wozie strażackim, uruchomić syrenę manualną, przymierzyć hełm, czy inne elementy stroju strażaków.

Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony czas, a także za ofiarną służbę i gotowość niesienia pomocy. W dniu ich święta , życzymy wszystkim druhnom i druhom dużo siły i wytrwałości, mocnego zdrowia i wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu.

„Ciągle słychać ich w oddali,

Gdy wypadek, gdy się pali.

I nie myśląc o tym wcale,

Pędzą szybko na sygnale,

By ratować ludzkie życie,

Walcząc też o swe przeżycie.

To strażacy, każdy powie,

Że to są bohaterowie!”

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status