„Ratujemy i uczymy ratować”.

W dniu 11 maja 2023 r. uczniowie klas 0 i I-III ukończyli szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadził ratownik pogotowia ratunkowego w Dynowie Pan Andrzej Goleś.

Podczas zajęć uczniowie utrwalali sobie znajomość numerów telefonów alarmowych, dowiedzieli się do kogo mogą zwrócić się o pomoc gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji. Nauczyli się jak wezwać pomoc do osoby poszkodowanej w wypadku. Sprawdzali przytomność osoby poszkodowanej oraz układali ją w bezpiecznej pozycji bocznej. Wykorzystując manekin dzieci uczyły się, jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Uczniowie przeprowadzali resuscytację.

Zajęcia były bardzo atrakcyjne. Uczniowie chętnie wzięli w nich udział. Szybko uczyli się czynności niezbędnych do ratowania życia. Świetnie radzili sobie z praktyczną nauką udzielania pierwszej pomocy. Pozytywnym efektem podjętych przez nas działań jest to, że już od najmłodszych lat dzieci oswajają się ze świadomością o  konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią prawidłowo wezwać pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Uczą się  odpowiedzialności za siebie i innych.