Od wtorku dzieci mogą wychodzić z domu bez opieki

W Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Znosi obostrzenia dotyczące przemieszczania się dzieci i młodzieży tylko pod opieką dorosłych.

Nowelizacja znosi przepis, w myśl którego do 17 stycznia 2021 r. od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00–16.00, przemieszczanie się małoletnich do ukończenia 16. roku życia mogło odbywać się wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej.

Zmienione rozporządzenie wchodzi w życie we wtorek, 5 stycznia.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status