Przedszkolaki u strażaków

W dniu 9 maja z okazji Dnia Strażaka, dzieci z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłokomie. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz  sprzęty jakimi dysponuje Jednostka. Druhna Jolanta i druh Bartłomiej uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy.

Wielką radość przedszkolakom sprawiło  uruchomienie syreny manualnej, obejrzenie z bliska wozu strażackiego, a także możliwość przymierzenia  hełmów i kurtek strażackich. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały medale Super Strażaka i słodką  niespodziankę oraz same wręczyły symboliczne podziękowanie strażakom.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z Osp Pawłokoma za pomoc w zorganizowaniu  i umożliwienie spotkania, a Druhnie Jolancie i Druhowi Bartłomiejowi za miłe przyjęcie i wspaniale poprowadzone zajęcia .