Warsztaty profilaktyczne – bezpieczni w sieci

25 listopada 2020 r. w naszej szkole przeprowadzono online warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV – VII. Temat: Młodzież i dzieci – od dziś bezpieczni w sieci Pawłokoma. Zajęcia dotyczyły profilaktyki ryzykownych zachowań wśród dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem uzależnień behawioralnych, a w tym od komputera, Internetu, telefonu, hazardu, itp. Prowadzone były przez profilaktyka z Centrum Szkoleniowo – Terapeutycznego z Rzeszowa.

Realizacja warsztatów miała na celu:
– podniesienie świadomości na temat zagrożeń płynących z nowych mediów (Internetu, telefonu, itp.),
– podniesienie świadomości na temat bezpiecznych metod korzystania z nowych mediów,
– przeciwdziałanie zjawisku cyberprzemocy,
– przeciwdziałanie uzależnieniom od gier komputerowych, Internetu i hazardu w sieci,
– kształtowanie prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania w cyfrowym środowisku i tzw. nowych mediów,
– podniesienie świadomości o metodach postępowania w przypadku napotkania zagrożeń w świecie wirtualnym,
– kreowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz propagowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego bez uzależnień.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status