Warsztaty profilaktyczne – bezpieczni w sieci

25 listopada 2020 r. w naszej szkole przeprowadzono online warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV – VII. Temat: Młodzież i dzieci – od dziś bezpieczni w sieci Pawłokoma. Zajęcia dotyczyły profilaktyki ryzykownych zachowań wśród dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem uzależnień behawioralnych, a w tym od komputera, Internetu, telefonu, hazardu, itp. Prowadzone były przez profilaktyka z Centrum Szkoleniowo – Terapeutycznego z Rzeszowa.

Realizacja warsztatów miała na celu:
– podniesienie świadomości na temat zagrożeń płynących z nowych mediów (Internetu, telefonu, itp.),
– podniesienie świadomości na temat bezpiecznych metod korzystania z nowych mediów,
– przeciwdziałanie zjawisku cyberprzemocy,
– przeciwdziałanie uzależnieniom od gier komputerowych, Internetu i hazardu w sieci,
– kształtowanie prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania w cyfrowym środowisku i tzw. nowych mediów,
– podniesienie świadomości o metodach postępowania w przypadku napotkania zagrożeń w świecie wirtualnym,
– kreowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz propagowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego bez uzależnień.