Wycieczka do Warszawy

Z powodu pandemii przez 2 lata nie organizowaliśmy żadnych kilkudniowych wycieczek. W tym roku padł pomysł aby odwiedzić Warszawę. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Wyjazd ma być atrakcyjny ale jednocześnie w miarę niedrogi. Wojna na Ukrainie spowodowała, że do Polski przyjechało mnóstwo uchodźców, których rozlokowano w różnych ośrodkach w całej Polsce i dlatego znalezienie taniego noclegu w okolicach Warszawy było niemożliwe. Udało się w Radomiu. Wprawdzie to około 100 km od stolicy, ale od czego mamy szybkie i komfortowe pociągi. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Radomiu zaoferowało nam po bardzo przystępnej cenie trzyosobowe pokoje z łazienką, TV, czajnikiem elektrycznym, lodówką, WIFI i dostępem do kuchni. Warunki bardzo dobre. Oprócz nas zakwaterowanych w schronisku było około 130 obywateli Ukrainy, głównie kobiety i dzieci.

Dojazd do Radomia, a później do Warszawy odbywał się pociągiem. W czasie czterodniowego pobytu odwiedziliśmy dwukrotnie Warszawę. Był Pałac Kultury i Nauki – 30 piętro, wnętrza Zamku Królewskiego, ogrody królewskie, Stare Miasto, kolumna Zygmunta, Pałac Prezydencki. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy Łazienki Królewskie, wnętrza stadionu narodowego, bulwary wiślane, ogrody biblioteki UW. Na koniec nie mogło zabraknąć zakupów w Złotych Tarasach. Na pewno dużą atrakcją był spacer reprezentacyjnymi ulicami Warszawy (Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat) oraz przejażdżki metrem. Warszawa wszystkim się podobała. Minusem były wysokie ceny.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na 5 godzin w Krakowie. Spacerek po rynku, dziedziniec na Wawelu, Galeria Krakowska. Część uczniów odwiedziła Kocią Kawiarnię.

Powrót do Rzeszowa troszkę się opóźnił. Ze względu na ulewy i trudne warunki atmosferyczne na Śląsku pociąg przyjechał z ponad godzinnym opóźnieniem. Wyjazd trwał od 6 do 9 czerwca 2022 r.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status