Egzamin na kartę rowerową

Dnia 14 czerwca 2024 roku w naszej szkole uczniowie klasy IV i 2 osoby z klasy V zdawali swój pierwszy ważny egzamin na kartę rowerową, który składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu natomiast w części praktycznej podopieczni wykazywali się umiejętnością jazdy rowerem po przygotowanym torze.

Egzamin to niezwykłe wyzwanie dla naszych uczniów od rana radość przeplatała się z towarzyszącym stresem. Karta rowerowa formalnie potwierdza nabyte umiejętności teoretyczne i praktyczne w wychowaniu komunikacyjnym, a uczeń staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu. Na podstawie tego dokumentu uczniowie mogą poruszać się po drogach publicznych, strefach zamieszkania czy strefach ruchu.

Dziękujemy Panom policjantom z Komisariatu Policji w Dynowie, którzy przeprowadzili egzamin i pogadankę  na temat „Bezpieczne wakacje w górach, nad wodą i na drodze”.

Gratulujemy wszystkim i życzymy bezpiecznej drogi!