Przedszkolaki kulturalnie

11 czerwca przedszkolaki wybrały się ze swoja pierwszą wizytą do teatru Maska w Rzeszowie na spektakl „Huśtawka”, który opowiada o małym niedźwiadku Pi udającym się na poszukiwania współtowarzysza swoich zabaw – przyjaciela do tytułowej „Huśtawki”– synonimu beztroskiego dzieciństwa i dziecięcej współpracy. Samotny Pi odbywa podróż po świecie fantastyki przeplatającej się z rzeczywistością, w której spotyka cały wachlarz osobliwości. Postacie są baśniowe, lecz ich zachowanie, nie zawsze miłe i przyjazne. Miś tworzy też swoisty pamiętnik z podróży, nieustannie huśtany emocjami, które nim targają.  Spektakl w zrozumiały dla dzieci sposób pozwala zmierzyć się z trudnymi emocjami, uczy stawiania granic i empatii, a także godzenia się ze złożonością świata, w którym wszystko jest zmienne i pełne sprzeczności. To zabawna, mądra i wzruszająca opowieść o samotności i przełamywaniu lęku przed bliskością. Przedstawienie utrzymane było w atrakcyjnej, współczesnej estetyce, co pobudzało dziecięcą wyobraźnię i ciekawość. Wspaniała gra aktorska, piękna muzyka, scenografia, kolorowe stroje, dostarczyły wszystkim wielu wrażeń.

Dzieci odwiedziły również Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, jedyne tego typu miejsca w Polsce, posiadające unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, gdzie miały możliwość przenieść się w magiczny świat bajek z dawnych lat.

Dzień przyniósł wszystkim wiele pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i dużo radości.