Wycieczka do Bochni i Krakowa

Dnia 19 listopada.2021 r. uczniowie klas I-IV udali się na wycieczkę do Krakowa i Bochni w ramach projektu MEiN Poznaj Polskę. Najpierw odwiedzili Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach “Nie lękajcie się!” które usytuowane jest na terenach poeksploatacyjnych dawnych zakładów „Solvay”, nieopodal miejsca, w którym podczas II wojny światowej pracował młody robotnik, Karol Wojtyła. Następnie przeszli traktem królewskim na Wawel, gdzie mieli możliwość obejrzenia Kaplicy Zygmuntowskiej, podziemi, dziedzińca zamkowego oraz spotkali się z „prawdziwym smokiem wawelskim”.

Po obiedzie grupa pojechała do Bochni, gdzie przez prawie 3 godziny wędrowali podziemnymi chodnikami poznając historię i tajniki pracy górników.

Do Pawłokomy wszyscy wrócili ok. 21.00. Wycieczka była bardzo udana, a co najważniejsze – pogoda dopisała.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status